HAY About a Chair: alle mogelijkheden op een rij

Ben je op zoek naar een kuipstoel met een minimalistisch design, die ook nog eens heerlijk zit? Dan stellen we je graag voor aan de About a Chair collectie van HAY. Deze populaire serie is zeer uitgebreid; de verschillende combinaties zijn eindeloos. Wij vertellen je alles over de AAC familie en hoe je jouw perfecte stoel samenstelt.

Deens design van Hee Welling

Een stoel van ongekende eenvoud: dat is het idee achter de About a Chair collectie. Het is een prachtig ontwerp van Hee Welling, een Deense designer die bekend staat om zijn simplistische en functionele ontwerpen.

Net als HAY zelf, is deze stoel nog relatief jong. Hee Welling ontwierp de stoel 'pas' in 2012 en met succes: de About a Chair is immens populair. Vooral de klassieke AAC 22 is geliefd en zien we in veel interieurs én zakelijke ruimtes terug.

Met of zonder armleuning

Hee Welling legde de basis van de HAY About a Chair, maar je kunt volledig je eigen draai geven aan het uiteindelijke ontwerp. Je kiest zelf de kleur, de vorm en het materiaal van de zitting en het onderstel. Het meest bepalend is de kuip: met of zonder armleuning. In de inspiratiebeelden hieronder zie je duidelijk wat de kuip doet met de uitstraling van de stoel.

Op hellochair.nl vind je een kleine selectie van de About a Chair collectie, maar in onze winkels is het mogelijk jouw eigen HAY stoel samen te stellen. Daar kun je de verschillende kuipen, onderstellen en alle stofstalen bekijken.

HAY About a Chair met armleuning

HAY About a Chair zonder armleuning

Verschillende onderstellen

De stoel is verkrijgbaar met een houten onderstel en stalen onderstel. Het populairste onderstel is de vierpoot, verkrijgbaar in hout (verschillende afwerkingen) en staal (zwart, wit of chroom). Ook kun je kiezen voor een sterpoot (zwart, wit of chroom). De kuip zonder armleuning is ook verkrijgbaar met een slede.

Met de keuze voor het onderstel bepaal je de stijl, maar ook de functie van de stoel. Het is de perfecte eetkamerstoel, maar met wieltjes tover je de stoel ook eenvoudig om tot bureaustoel.

Alle modellen uit de serie zijn genummerd, van AAC 08 tot en met AAC 227. Dit nummer hangt samen met het onderstel en of de stoel gestoffeerd is.

Verschil gezeept of gelakt onderstel

Ga je voor hout? Dan heb je de keuze uit een onderstel van walnotenhout of gezeept of mat gelakt eikenhouten (naturel of zwart). Het verschil tussen gezeept of gelakt is nihil. Een laklaag zorgt voor een harde, beschermende laag. Daardoor wordt het hout helemaal afgesloten; de kans op vlekken is klein en het hout voelt glad aan.

Bij een gezeept onderstel wordt geen beschermlaag aangelegd, waardoor dit onderstel iets ruwer aanvoelt door de houtsplinters die je nog een beetje ziet zitten. Het voordeel van zepen is dat het hout zo dicht mogelijk bij de onbewerkte houtsoort blijft. Lees op deze pagina meer over alle verschillende houtsoorten.

HAY About a Chair met armleuning

AAC 22
of
AAC 23 (stof / Soft)

AAC 26
of
AAC 27 (stof / Soft)

AAC 20
of
AAC 21 (stof / Soft)

AAC 24
of
AAC 25 (stof / Soft)

AAC 52
of
AAC 53 (stof / Soft)

HAY About a Chair zonder armleuning

AAC 12
of
AAC 13 (stof)

AAC 16
of
AAC 17 (stof)

AAC 10
of
AAC 11 (stof)

AAC 08
of
AAC 09 (stof)

AAC 14
of
AAC 15 (stof)

AAC 50
of
AAC 51 (stof)

AAC 18
of
AAC 19 (stof)

Verschillende zittingen

Je kunt kiezen voor een kunststof zitting of een beklede versie. Wanneer je de kuip volledig wilt bekleden, kun je ook kiezen voor een gewatteerde kuip. Deze zogenoemde Soft uitvoering, zit zachter en daardoor nog comfortabeler.

Ben je fan van een kunststof kuip, maar vind je een gestoffeerde kuip lekkerder zitten? Laat dan alleen de binnenkant bekleden. Het is ook mogelijk om de stoel te bestellen met een vast zitkussen of los zitkussen.

Wanneer je aan de eettafel het zitcomfort van een loungestoel wilt, is er ook de HAY About a Chair 100 serie. Deze heeft een hogere rugleuning en is alleen gestoffeerd verkrijgbaar. Sinds begin 2023 heeft HAY nog een versie van de AAC uitgebracht: de About a Chair 200 serie. Deze zit qua hoogte van de rugleuning precies tussen de klassieke AAC en de 100 serie in.

HAY About a Chair met armleuning

Kunststof

Volledig gestoffeerd

Binnenkant gestoffeerd

Gestoffeerd & gewatteerd
(Soft)

Vast zitkussen

Los zitkussen

Gestoffeerd
(100 serie)

Gestoffeerd & gewatteerd
(100 serie+ Soft)

Kunststof
(200 serie)

Gestoffeerd
(200 serie)

Gestoffeerd & gewatteerd
(200 serie + Soft)

HAY About a Chair zonder armleuning

Kunststof

Volledig gestoffeerd

Binnenkant gestoffeerd

Vast zitkussen

Verschillende materialen en kleuren

De kunststof kuip is verkrijgbaar in diverse kleuren. Wil je net wat meer comfort en de kuip laten bekleden? De mogelijkheden voor de bekleding zijn eindeloos. Je kunt kiezen uit diverse stoffen van Kvadrat, zoals Hallingdal, Steelcut Trio, Remix en Divina. Ook zijn er meerdere leersoorten mogelijk. Kom naar een HelloChair winkels om alle stofstalen en mogelijkheden te bekijken. Ons team helpt je graag!

About A Eco Collection

Duurzaamheid staat bij het Deense merk hoog in het vaandel. Het grootste deel van de HAY collectie wordt geproduceerd met een lak op waterbasis, wat een stuk milieuvriendelijker is en zorgt voor een gezondere werkomgeving. Inmiddels is ook de About a Chair serie uitgebracht in een eco jasje, waarbij de kuip is gemaakt van gerecycled restmateriaal en het onderstel van FSC gecertificeerd eikenhout met een lak op waterbasis.

Scherpe HAY deal

Wil je de HAY About a Chair collectie graag in het echt bekijken? Of jouw eigen stoel samenstellen? Kom dan naar één van de HelloChair winkels. Ons team adviseert je graag en maakt een scherpe deal voor je. Mocht je nog vragen hebben, bel dan gerust naar 0345-228740 of mail naar klantenservice@hellochair.nl.

#myhellochair

Zo staan de HAY stoelen bij klanten thuis.